Kategorie: Wszystkie | Huta | Inne | Małopolska | Podgórze | Rowery | Stare Miasto | Wisła | Śródmieście
RSS
czwartek, 26 listopada 2009
Cafe BotanicaUmówiłam się z Nim na Siennej, w pobliżu bocznego wejścia do empiku. Nieśmiałe uśmiechy, suche teksty, niezdarne gesty ale rokujemy nieźle, byle tylko znaleźć jakiś ciepły kąt, bo jednak wieje jak cholera. "Chodź na Praską (sic! ;)), tam jest fajna kawiarnia". No to poszłam. Na Bracką, do Cafe Botanica

Tak zaczęliśmy się my. Niedługo stuknie nam 4 rok ;)

i znowu przepraszam za jakość fotki - nie mam ręki do aparatu, (ani statywu:P) ale kurcze, lubię cykać ;)
17:49, mariolkawalczywkisielu
Link Komentarze (3) »
wtorek, 24 listopada 2009
Batorego 12wejście do jaskini lwa, czyli KatJudu - instytucji, która od ponad 4 lat uczy mnie przez zabawę i bawi poprzez naukę :P

Katedra Judaistyki UJ ma swoją siedzibę w dawnej pracowni architekta Tadeusza Stryjeńskiego. Budynek leży w cudnym ogrodzie przylegającym do domu Stryjeńskiego "Pod Stańczykiem" (z lat 1882-1883), w którym to budynku swą siedzibę ma Instytut Pedagogiki UJ.

Przepraszam za koszmarną jakość fotki, w piątek wrzucę coś z lepszego sprzętu i z lepszym, mam nadzieję, kadrem ;)


http://www.wawel.net/images/domy/stare/12b.jpg  -> a tu link do archiwalnego zdjęcia domu "Pod Stańczykiem", nie widać ogrodu/pracowni.


19:11, mariolkawalczywkisielu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 listopada 2009

Adaśktóry teraz umawia się w Bonarce.

o Panie Adamie nie mam zbyt wiele do napisania.
Ot, stoi i z rezygnacją wypisaną na licu za miliony daje się obsrywać paskudnym ptaszyskom.

Przetrwał Adolf Hitler Platz, żeby służyć za punkt zbiorczy dla szkolnych wycieczek;)

Z braku dostępu do zdjęć taka nijaka notka, wybaczcie lub nie.
00:14, mariolkawalczywkisielu
Link Komentarze (1) »
niedziela, 22 listopada 2009
Ruczaj


blok, który ciężko ustawić do pionu;)

W przeciwieństwie do dużej rzeszy krakowskich studentów słowo "Ruczaj" nie wywołuje u mnie lawiny złych wspomnień związanych z niezliczonymi godzinami straconymi: a) w parnych, pełnych pasażerów nie-zawsze-pachnących i nie-zawsze-życzliwych, puszkach mpk; b) na wietrznych przystankach w/w puszek; c) w sterylnie zimnych i bezdusznych korytarzach kampusu.

Dla mnie nazwa "Ruczaj" ma pozytywne konotacje;) - od kilku lat taki widok z kuchni ma mój Chłop. Ale to, obok śmietnika i przystanków autobusowych, najgorsza perspektywa - gdybym skierowała obiektyw trochę w lewo na zdjęciu pyszniłyby się wieże Kościoła Mariackiego, dalej Kopiec Kościuszki, lasy, bagna, Wisła, Bielany i cała masa ważnych elementów krakowskiego krajobrazu.
Zaczynamy!Od mojego bloku. Zbudowany w latach 50., 4-kondygnacyjny, podpiwniczony;)

To w nim, w sporym 3-pokojowym, mieszkaniu na trzecim piętrze zaczynali swoje wspólne życie moi Dziadkowie. Na początku podnajmowali pokoje (nie wiem dokładnie które i jak to od strony technicznej wyglądało, ale mam nadzieję uzupełnić tę informacje) i dzielili kuchnię i łazienkę z obcymi ludźmi. Sytuacja finansowa rodziny poprawiła się kiedy Dziadek został kierowcą ciężarówek. Babcia była krawcową, ale z tego, co pamiętam chyba nigdy nie pracowała na poważnie w zawodzie (acz mogę się mylić, Babciu wybacz, sprawdzę;) ).

Moja Mama i jej dwie siostry miały raczej szczęśliwe dzieciństwo. Mama większość czasu spędzała ćwicząc przekładanki na lodowisku Cracovii (choć Dziadek oczywiście był za Wisłą:P), do czasu kiedy wracała do domu w łyżwach (spod Hali Targowej na Rondo Grzegórzeckie, wtedy chyba bardziej Kotlarskie) i tak niefortunnie upadła na krawężnik pod drzwiami do klatki, że złamała rękę. Na domiar złego w tym czasie złapała ospę - opowieści o Dziadku manewrującym ołówkiem pod gipsem w poszukiwaniu swędzących krost mają już status kultowych.

Teraz, 10lat po śmierci Dziadków, mieszkanie znów żyje - mną i Siostrą;)

Na zdjęciu widać okno kuchni, w której do dziś stoi Babciny kredens, maszyna do szycia i zachowana część zastawy; oraz pokoju, w którym dorastała Mama i jej Siostra, a który teraz ja bezczeszczę ;)
12:43, mariolkawalczywkisielu
Link Komentarze (1) »